پرداختی تمامی وام ها مخصوص تهران، کرج و حومه تهران می باشد.

پرداختی تمامی وام ها مخصوص تهران، کرج و حومه تهران می باشد.

لطفا قبل از تماس، از داشتن شرایط زیر مطمئن شوید.

وام فوری فقط در تهران ، کرج و اطراف تهران قابل پرداخت است.

ارائه یکی از سند های ملک ، خودرو ،  طلا و یا سیم کارت 0912 برای دریافت وام فوری الزامی است.

هم چنین سرمایه گذاران محترم  روی هرکدام از موارد فوق با ضمانت های معتبر و سود دهی بالا می توانید با مجموعه وام افروز همکاری داشته باشید.

وام جعاله چیست؟

وام جعاله

فهرست مطالب

اگر قصد دارید درباره وام جعاله چیست؟ اطلاعات بیشتری بدست آورید، در این مقاله با ما همراه باشید. به طور کلی وام ها یکی از کاربردی ترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات مالی محسوب می شوند. می توان گفت دریافت وام از زمان های قدیم یکی از مهم ترین راه حل ها محسوب می شد. امروزه نیز وام های مختلفی با عناوین گوناگون توسط بانک ها ارائه می شوند که برای دریافت آن ها باید در صورت داشتن شرایط لازم اقدام کرده باشید.

در کنار وام هایی نظیر وام مسکن، وام ازدواج و …، وام های خاصی وجود دارد که یکی از آن ها وام جعاله نامیده شده است. در حقیقت وام جعاله نوعی عقد است که در آن فرد دریافت کننده وام تعهد می دهد تا در ازای انجام کار مشخصی، مبلغ مشخصی را دریافت کند.

 

همچنین بخوانید: اخذ وام طلا و سکه

 

درباره وام جعاله و ویژگی های آن

وام جعاله یکی از انواع وام های موجود در کشور است که سیستمی متفاوت تر از وام های معمولی دارد. در حقیقت وام جعاله تعهدی است که میان دریافت کننده وام و ارائه دهنده آن در نظر گرفته می شود. تا فرد دریافت کننده پس از انجام دادن کار مشخصی، مبلغ معینی را از ارائه دهنده وام دریافت کند. یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با وام جعاله، ارکان تشکیل دهنده آن هستند.

ارکان این نوع وام به ۳ نوع تقسیم بندی می شود. این 3 نوع شامل جاعل، عامل و جُعل می باشد که هر یک نقش مهمی را ایفا می کنند. عامل در حقیقت دریافت کننده وام است که ملزوم به انجام فعالیت های خاصی است و می تواند پس از انجام کار تعیین شده، هزینه معین را دریافت کند. جاعل نیز به فردی گفته می شود که درخواست انجام فعالیت مشخصی را دارد و تعهد می دهد تا در صورت انجام شدن این کار توسط عامل، هزینه را به او بپردازد. هزینه قابل پرداخت و تعیین شده نیز جُعل نامیده می شود که پس از انجام کار به عامل پرداخت خواهد شد.

 

وام جعاله

 

انواع مختلف وام جعاله

اگر بخواهیم کمی جزئی تر درباره این وام صحبت کنیم، باید به سراغ تقسیم بندی های آن برویم. وام جعاله دو نوع دارد که به نام های جعاله عام و جعاله خاص شهرت دارد. هر یک از این دو نوع ویژگی های متفاوتی دارند. جعاله عام نوعی از جعاله است ‌که در آن تنها رسیدن به هدف و انجام شدن فعالیت مد نظر اهمیت دارد.

در حقیقت در این نوع جعاله فرد انجام دهنده کار اهمیتی ندارد و به همین علت به آن جعاله عام گفته می شود. جعاله خاص نیز نوع دیگری از جعاله محسوب می شود که در آن افراد انجام دهنده کار نیز اهمیت دارند. در حقیقت در جعاله ی خاص فرد درخواست دهنده کار، هدف خود را برای تعداد محدودی از افراد تعریف می کند و همه افراد از آن اطلاعی ندارند. به همین علت به آن جعاله خاص گفته می شود‌.

وام جعاله یا تعمیرات مسکن

بهتر است بدانید که وام جعاله به وام تعمیرات مسکن نیز شهرت دارد و در حقیقت وام جعاله مسکن، نام دیگر وام تعمیرات خانه های قدیمی است که تعداد محدودی از بانک ها آن را ارائه می دهند. این نوع وام برای تکمیل کردن یک بنای در حال ساخت ارائه می شود. در حقیقت هدف از ارائه این وام، برطرف کردن مشکلات ناشی از افزایش قیمت ها در طی ساخت بنا است.

اگر بخواهیم درباره شرایط دریافت این وام صحبت کنیم، باید بگوییم که صاحب خانه ها می توانند با ارائه سند، این وام را به سادگی دریافت کنند. بانک های گوناگونی نظیر بانک اقتصاد نوین، بانک سامان، شهر، پاسارگاد، صادرات، سپه، ملی، گردشگری، مسکن و سینا وام جعاله یا تعمیر مسکن را در مبالغ مختلف ارائه می دهند و شما می توانید از این امکانات استفاده کنید.

 

وام جعاله

 

 

بخوانید: دریافت وام سند خودرو

 

جمع بندی

بر اساس آنچه گفته شد وام جعاله یکی از انواع وام ها در دنیای امروز است. که در آن یک طرف قرارداد در ازای انجام فعالیت خاصی، هزینه مشخصی را دریافت می کند. همچنین وام جعاله مسکن نیز وامی است که به سازه های در حال ساخت اختصاص داده می شود و افراد می توانند برای کاهش هزینه های ساخت یک سازه از این وام استفاده کنند. وام افروز اطلاعات ارزشمندی را در این زمینه به شما ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات